WygodaNowoczesność
 

 O szkole

 Dyrekcja

 Statut

 Koncepcja szkoły

 Kontakt

 BIP

 Aktualności 

 Projekt                    "Edukacja z przyszłością"

  LGPW (Platforma Wiedzy)

 Informacje dla rodziców

 Projekty

 Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016   

 Osiągnięcia

 Konkursy

 Informacje

 Galeria

 Zajęcia pozalekcyjne

 Osiągnięcia

 Konkursy

 Informacje

 Galeria

 Zajęcia pozalekcyjne

 Projekt edukacyjny

 O nas

 Aktualności

 Zajęcia w przedszkolu

 Kalendarium

Galeria

 Kontakt

 Archiwum

 Biblioteka zaprasza

 Regulamin

 Aktualności

 Konkursy

O czym warto wiedzieć

        Rodzice

        Nauczyciele

 Gdzie szukać pomocy - 

   ważne telefony

Programy

        Szkolny Program 

         Wychowawczy

       Szkolny Program 

        Profilaktyki

       Zapobieganie 

     Narkomanii                  

        w  Lubuskich 

        Gimnazjach 

        i Szkołach 

        Ponadgimnazjalnych

 Galeria

 Godziny pracy

 Cele i zadania

 Regulaminy

 Aktualności

 Galeria

 Aktualności sportowe

 Osiągnięcia 

 Galeria 

 Kontakt

 Zarząd

 Aktualności

Archiwum

 

                            

Ognisko integracyjne w grupie „Misiów”

 

4 września w Przedszkolu Samorządowym w Słońsku zostało zorganizowane ognisko z okazji „Pożegnania lata”. Propozycja zorganizowania takiej imprezy wyszła od rodziców dzieci uczęszczających do grupy „Misie” 5-6 latków. Wspólnej zabawie dopisywała piękna słoneczna pogoda, dzięki temu dzieci wraz z rodzicami chętnie uczestniczyli w zabawach ruchowych, integracyjnych, muzycznych na świeżym powietrzu. Rodzice przygotowali miejsce na ognisko, drewno oraz wielki stół piknikowy. Ponadto wszyscy uczestnicy zaopatrzyli się  w koc i prowiant. W naszym ogrodzie przedszkolnym czekało wiele atrakcji miedzy innymi zespół muzyczny „Oskar Band”, losowanie z kolorowych kopert zagadek ruchowych dla dzieci w wykonaniu rodziców, konkurencje sportowe i zabawy w kole z wychowawczynią grupy. Dużo radości przyniosło również malowanie twarzy  przez p. Petrę oraz malowanie kredą po przedszkolnym chodniku.  Podczas ogniska można było zjeść pyszną kiełbaskę, którą dzieci starały się samodzielnie upiec oraz ugasić pragnienie zimnymi napojami. Dziarskie miny i rumieńce na twarzach naszych pociech świadczą o dobrym samopoczuciu i wspaniale spędzonym czasie.

Dziękuję Rodzicom za pomoc, zaangażowanie i wspólną zabawę.

Emilia Kozakiewicz – wychowawca grupy „Misie” 5- 6 latki

BAL RADY NA ODPADY W PRZEDSZKOLU

 

Dnia 28.11.2014 r. w Przedszkolu Samorządowym w Słońsku odbył się Bal Rady na odpady. Ta cykliczna impreza  ma za zadanie promować poprzez dobrą zabawę ideę segregowania odpadów wśród dzieci. Każdy uczestnik balu przyszedł przebrany w strój wykonany z  materiałów odpadowych.  Nie zabrakło postaci z bajek; rycerzy księżniczek smoków itp. widać wielką pomysłowość wśród rodziców. Bal rozpoczął się od prezentacji stroju każdego uczestnika, a następnie przystąpiono do tańców i wspólnej zabawy.

 

     

DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM

 

Okres przedświąteczny to doskonały czas do wspólnych zabaw i prac mających na celu jak najlepsze przeżycie świąt Bożego Narodzenia.

Zajęcia otwarte z dnia 05.12.2014 r. w grupie "Smyki" dawały właśnie taką możliwość. Rodzice bez żadnego skrępowania uczestniczyli we wspólnej zabawie z dziećmi. Był to naprawdę mile spędzony czas , podczas którego wszyscy  wspólnie pracowali jednocześnie świetnie się bawiąc. Połączenie wspólnych sił dzieci
i rodziców zaowocowało wspaniałymi wytworami w postaci pysznych pierników stworzonych w miłej atmosferze.

wychowawczyni grupy "Smyki"
                                           mgr Monika Bartek

                

  

KONKURS RODZINNY POD HASŁEM „DZIKA AFRYKA”

 W PRZEDSZKOLU W SŁOŃSKU

 

5 grudnia br. w przedszkolu zakończyliśmy konkurs rodzinny pod hasłem „DZIKA AFRYKA”. Do rywalizacji o książkowe nagrody stanęło blisko 90 dzieci uczęszczających do naszego przedszkola! W efekcie współpracy z rodzinami, w przedszkolu ukazały się piękne prace, pełne pomysłów i zaangażowania.

Serdecznie dziękujemy przedszkolakom i ich najbliższym, którzy zechcieli nie tylko wykonać piękne prace, ale i zainteresowali się kulturą Afryki. Mamy nadzieję, że udział w konkursie stał się dla Was również okazją do poszerzenia wiedzy o Afryce a wspólnie wykonane prace umocniły rodzinne więzi.

wychowawczyni grupy SMYKI
mgr Monika Bartek

           

    

  

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

A, kiedy w salach ucichł gwar,

I dzieci miały wielkie oczy,

To do przedszkola dumnie tak,

Sam św. Mikołaj wkroczył.

 

Głośnym dzwonieniem,

Oznajmił nam,

Że worek prezentów przytoczył,

I dla każdego paczkę miał,

I zdjęcie zrobił z każdym z dzieci.

Dzieciarnia za to w podziękowaniu,

Piosenki głośno śpiewała,

W tym przekonaniu, że

W przyszłym roku znowu przyleci,

Na swoich wielkich saniach.

                   wychowawczyni Grupy „Skrzaty"

 Beata Cholewicka

Dnia 5 grudnia br. do Przedszkola Samorządowego w Słońsku przybył Mikołaj. Odwiedził wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół w Słońsku panią Urszulą Jarmuszka i Kierownikiem Przedszkola panią Bożeną Matkowską całe przedszkole wręczając wszystkim dzieciom prezenty. Jednakże zanim maluszki dostały prezenty zaprezentowały swoje umiejętności wokalne Mikołajkowi. Gość zajrzał też do kuchni przedszkolnej.
Na koniec wszystkie grupy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy Mikołajowi za przybycie i zapraszamy za rok.

Wojciech Zimmerman

BAL MASKOWY W PRZEDSZKOLU

Dnia 6 lutego 2015 r. w naszym przedszkolu odbył się bal maskowy z udziałem wodzireja. Balowi towarzyszyła sesja fotograficzna, podczas której uwieczniono oryginalne stroje dzieci. Zabawa była przednia, ponieważ uczestnicy balu mogli brać udział w wielu ciekawych konkursach i zawodach: wybory króla i królowej balu, konkurs tańca zespołowego i indywidualnego, zawody w przeciąganiu liny. Zwycięzcami okazali się wszyscy biorący udział w konkursach. W międzyczasie przedszkolaki mogły pofolgować troszkę zasadom zdrowego żywienia i oprócz owoców, podjadać słodkości. Po zakończeniu balu wszystkie dzieci zmęczone, ale szczęśliwe i uśmiechnięte pytały swoich wychowawczyń – kiedy będzie następny bal? Czekamy więc z utęsknieniem na przyszłoroczny karnawał.

 

Wychowawczyni grupy „SKRZATY” Beata Cholewicka

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W SŁOŃSKU

Koniec miesiąca stycznia to tradycyjny czas przeznaczony w Przedszkolu Samorządowym w Słońsku dla Babć i Dziadków. Wszystkie grupy dzieci uczęszczające do przedszkola zaprezentowały przedstawienia słowno – muzyczne dla swoich Babć i Dziadków. Emocji nie brakowało. Każdy występ nagradzany był długimi gromkimi brawami, a na koniec dzieci każdej z grup zasiadły ze swoimi dziadkami do pysznego poczęstunku. 

Redakcja

 

PRZEDSZKOLNE MUZYKOWANIE Z RODZICAMI

 

Kontakt z muzyką jest dla dziecka źródłem twórczych poczynań, różnorodnych poszukiwań, stymuluje je do samowyrażania się (np. w tańcu, w śpiewie). Poprzez obcowanie z muzyką rozwijają się u dziecka dodatnie cechy charakteru, zdolności poznawcze, a cała osobowość kształtuje się harmonijnie i wielostronnie.

    23 kwietnia 2015 r. w Przedszkolu Samorządowym w Słońsku w grupie 4-latków miały miejsce zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Celem spotkania było pogłębienie więzi emocjonalnej między rodzicami a dziećmi, rozwijanie aktywności i kreatywności, rozwijanie umiejętności wypowiadania się przez muzykę, uczestniczenie w zabawach rytmicznych i muzyczno-ruchowych.

    Dzieci przywitały rodziców zabawą „Jestem muzykantem konszabelantem” i jednocześnie zachęciły do wspólnej zabawy. Przedszkolaki odgadywały zagadki dotyczące instrumentów – były to zagadki słowne, a także dźwiękowe, z którymi dzieci poradziły sobie bez najmniejszego kłopotu. Dzieci przypomniały sobie wygląd, brzmienie i nazewnictwo wielu instrumentów perkusyjnych, aby zaraz potem móc na nich zagrać. Możliwość taką dała kolejna zabawa, dzięki której „Biedronki”  nauczyły się różnicować dźwięki ciche i głośne (piano i forte). Dużym wyzwaniem, zarówno dla dzieci jak i dla rodziców, była nauka instrumentacji do utworu Johanna Straussa „Marsz Radetzkiego”. Do wykonania tego zadania potrzebne było skupienie uwagi i koncentracja zarówno na utworze jak i na symbolach graficznych, wg których trzeba było wygrywać rytm na poszczególnych instrumentach perkusyjnych. Po kilku próbach udało się bezbłędnie wykonać instrumentację dzieła muzycznego. Kolejną atrakcją była prezentacja umiejętności gry na gitarze i śpiewu przez Panią Anię Olchowik-Kozłowską – mamę Mateuszka, który towarzyszył mamie i swoją grą na małej gitarce zauroczył wszystkich obecnych. Przy akompaniamencie rodzinnego duetu, dzieci i rodzice wspólnie bawili się przy znanych zabawach: „Stary niedźwiedź”, „Jestem muzykantem konszabelantem”, „Labado”.

    Podczas spotkania najważniejsza była dobra zabawa, czerpanie radości z muzyki, a przede wszystkim obopólna satysfakcja z bycia razem. Dziękuję wszystkim za ogromne zaangażowanie i obecność. Osobne podziękowania składam Pani Ani za chęć pokazania swoich umiejętności muzycznych, dzięki którym nasze spotkanie zostało wzbogacone i urozmaicone.

 

Wychowawczyni grupy 4-latków „BIEDRONKI”

Kamila Wojtala

  

  

 

POWRÓT

 

Szata Graficzna Buchajczyk Grażyna