WygodaNowoczesność
 

 O szkole

 Dyrekcja

 Statut

 Koncepcja szkoły

 Kontakt

 BIP

 Aktualności 

 Projekt                    "Edukacja z przyszłością"

  LGPW (Platforma Wiedzy)

 Informacje dla rodziców

 Projekty 

 Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016     

 Osiągnięcia

 Konkursy

 Informacje

 Galeria

 Zajęcia pozalekcyjne

 Osiągnięcia

 Konkursy

 Informacje

 Galeria

 Zajęcia pozalekcyjne

 Projekt edukacyjny

 O nas

 Aktualności

 Zajęcia w przedszkolu

 Kalendarium

Galeria

 Kontakt

 Archiwum

 Biblioteka zaprasza

 Regulamin

 Aktualności

 Konkursy

O czym warto wiedzieć

        Rodzice

        Nauczyciele

 Gdzie szukać pomocy - 

   ważne telefony

Programy

        Szkolny Program 

         Wychowawczy

       Szkolny Program 

        Profilaktyki

       Zapobieganie 

     Narkomanii                  

        w  Lubuskich 

        Gimnazjach 

        i Szkołach 

        Ponadgimnazjalnych

 Galeria

 Godziny pracy

 Cele i zadania

 Regulaminy

 Aktualności

 Galeria

 Aktualności sportowe

 Osiągnięcia 

 Galeria 

 Kontakt

 Zarząd

 Aktualności

Archiwum

 

 

Wielki Mały Tomek 

 

Wszyscy sympatycy sportu wędkarskiego z zaciekawieniem śledzili dokonania Tomka Łagodzicza reprezentanta Okręgu Gorzowskiego członka Koła PZW Nr 1 w Słońsku w XXV Spławikowych Mistrzostwach Polski kadetów zorganizowanych przez ZO PZW Bielsko Biała a rozegranych w dniu 25-26.06.2011 r, na zbiorniku Kruki w miejscowości Oświęcim.

     Tomek pomimo swoich 13 lat nie przeląkł się odpowiedzialności oraz ciężaru reprezentanta i w towarzystwie taty Romana Łagodzicza i osobistego trenera kol. Dariusza Sutryka pojechał na zawody nie ukrywając po wiedzę i doświadczenie. Zabierając sprzęt tj. 2 wędki „baty”, wiaderko na zanętę, zaszokował rywali na łowisku skromnością wyposażenia. Rywale zaopatrzeni w baterię tyczek 11-12m, podestów i całych sztabów szkoleniowych otwierali oczy ze zdumienia, że Tomek był lepszy od wielu z nich. Po pierwszym dniu nasz reprezentant był na 3 miejscu w swoim sektorze, w drugim utrzymał tą wysoką lokatę co uplasowało go ogólnie na wspaniałym 8 miejscu wśród 45 uczestników rywalizacji. Nadmienić trzeba, że jest to najlepszy wynik w historii Okręgu Gorzowskiego!!! Sukces jak zawsze ma wielu ojców, ale największy wkład w bardzo dobry występ Tomak ma kol. Dariusz Sutryk, który należy do czołowych wędkarzy Koła Nr 1 w Słońsku.  Wyjazd Tomka i osób mu towarzyszących był sponsorowany przez Zarząd Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp., Zarząd Koła PZW Nr 1 w Słońsku natomiast zanęty ufundowali: kol. Jacek Denkiewicz (członek Zarządu Okręgu) i kol. Maciek Łopata (sklep Brassen w Słubicach).

     Wspaniale, że nakłady finansowe i rzeczowe umożliwiły Tomkowi na końcowy sukces, a jednocześnie wszyscy członkowie Koła Nr 1 PZW w Słońsku oraz Sekcji Młodego Wędkarza gratulują mu tego osiągnięcia.

Leszek Gramsa

 

Amury, krąpie, liny …..

     Członkowie Sekcji Młodego Wędkarza przy Kole PZW Nr 1 w Słońsku już po raz drugi uczestniczyli w Spławikowych Mistrzostwach Okręgu Gorzowskiego w kategorii kadet i junior – 2011. Mistrzostwa zostały podzielone na 2 tury. Pierwsza odbyła się 8.05.2011 r. w Barlinku na przepięknym Jeziorze Chmielowym. Organizatorem tury było Koło PZW Nr 1 w Barlinku.

     Reprezentacja naszego Koła składała się z kadetów tj. Szymona Błauciaka, Tomasza Łagodzicza, Patryka Wróblewskiego i Patryka Grajewskiego oraz juniorów tj. Aleksandry Korolewicz, Tomasza Korolewicza i Daniela Wojciechowskiego.

     Po wczesnej pobudce (ok. 430 nad ranem) przyjechaliśmy do Barlinka ok. godz. 630. Zawody rozpoczęły się ok. godz. 1000 i trwały do 1300. Wśród rywalizacji oprócz Słońska byli przedstawiciele Barlinka, Słubic i Gorzowa Wlkp.

     Same łowienie było dla wszystkich dużym przeżyciem z elementami pełnego napięcia. Tomek Łagodzicz walczył m.in. z karpiem, linem, wzdręgą, Patryk Wróblewski stoczył pasjonujący pojedynek z amurem, Patryk Grajewski z okoniem i 2 karpiami, które zerwały mu zestawy, Daniel Wojciechowski może tylko wspominać bardzo krótkie spotkanie z karpiem, który zrywając zestaw dał Danielowi do myślenia. Duże napięcie malowa się również na twarzy Szymona, który pod koniec zawodów skutecznie walczył z linem. Swoje zestawy zaoszczędzili tylko Ola i Tomek, ale oni zrobili najlepsze w zawodach wyniki ilościowe głownie płoci (odpowiednia zanęta) szkoda tylko, że ominęły ich duże ryby, bo wtedy zbliżyli by się wynikowo do zwycięzców.

     Klasyfikacja końcowa I tury przedstawia się następująco. Zwycięzcą w kat. kadet został Mateusz Birula z Barlinka 6180 pkt, II m-ce Tomasz Łagodzicz 4680 pkt, III m-ce Patryk Wróblewski 4085 pkt, VI m-ce Patryk Grajewski 1775 pkt i Szymon Błauciak 1270 pkt.

     Zwycięzcą w kat junior został Andrzej Greczyk ze Słubic 5685. W swoich sektorach Ola zajęła III m-ce z 2650 pkt, a Tomek III z 3085 pkt i Daniel Zajął V m-ce z 1960 pkt.

     Była to bardzo pouczająca wyprawa, która pokazała i co zostało zauważone, że nasi zawodnicy, mają dużą wiedzę i umiejętności wędkarskie. Zobaczymy jak potoczą się ich losy w II turze która zostanie rozegrana 22 maja 2011 u nas w Słońsku na Kanale Szerokim, a przygotowana przez naszą „Jedynkę”.

     Organizatorem Mistrzostw jest Komisja ds. Spraw Młodzieży przy Zarządzie Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp.

Leszek Gramsa

        

zawodnicy przed turniejem                         Patryk Grajewski na stanowisku

         

 Tomek Łagodzicz na stanowisku                         Szymon Błauciak na stanowisku

           

Patryk Wróblewski na stanowisku                           Tomek Korolewicz na stanowisku

     

 Ola Korolewicz na stanowisku                                Patryk ze swoją zdobyczą na brzegu 

              

    Tomek ze swoją zdobyczą                                 Patryk ze swoim amurem

      

nasi wędkarze przy nagrodach                                Tomek Łagodzicz – II miejsce
       

Patryk Wróblewski – III miejsce                        Ola Korolewicz z dyplomem

reprezentanci Sekcji Młodego Wędkarza po zawodach z opiekunem Leszkiem Gramsa
           

DZIEŃ DZIECKA NAD WODĄ

     Wśród wielu imprez kulturalno-sportowych przygotowanych dla dzieci w naszej gminie z okazji ich święta również Kapitanat Sportowy Koła nr 1 PZW w Słońsku dołożył swoją cegiełkę organizując spławikowe zawody wędkarskie dla dzieci, kadetów i juniorów pod nazwą „ Dzień Dziecka nad wodą”. Przy pięknej pogodzie 4.06.2011r. na łowiskach Kanału Szerokiego 25 młodych wędkarzy wraz z opiekunami rywalizowało o najlepsze lokaty. Słoneczna pogoda sprawiła, ze wędkarzom dopisywały humory, a rywalizacja była bez protestów w duchu zabawy z wędką.

 

     W zawodach głównie dominowała płoć, karpie, ukleja. Mimo, że wyniki nie były rewelacyjnie zawody należały do udanych. Po podliczeniu punktów za złowione ryby klasyfikacja przedstawiła się następująco:

 

I miejsce Tomasz Łagodzicz  2660 pkt

II miejsce Tomasz Korolewicz  2540 pkt

III miejsce Karolina Sozańska 2320 pkt

IV miejsce Dawid Pińczyński 2315 pkt

V miejsce Sara Knapczyk 2160 pkt

VII miejsce Damian Hertel 1940 pkt

VIII miejsce Ola Korolewicz 1540 pkt

IX miejsce Kamil Hertel 1540 pkt

X miejsce Kamil Matusik 1460 pkt

     Po konsumpcji pysznej zupy przygotowanej przez panie kucharki z Zespołu Szkół w Słońsku wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego z rąk dyrektora Zespołu pani Urszuli Jarmuszka i pani Danuty Gramsa. Nagrodę specjalną dla najmłodszej uczestniczki zawodów Korneli Łuczak przekazał kol. Andrzej Struś.

Sponsorami tej miłej formy spędzenia wolnego czasu była GKRPAiN przy Urzędzie Gminy w Słońsku. Zarząd Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp., Zarząd Koła nr 1 PZW w Słońsku, hurtownie sprzętu wędkarskiego w Gorzowie Wlkp.i Kostrzynie nad Odrą, kol. Kacper Ziółkowski, który przekazał sprzęt wędkarski i zanęty, państwo Elżbieta i Mirosław Błauciak – owoce, Zespół Szkół – zupa, ZGWŚ w Słońsku – ławo-stoły, hurtownia Traper – napoje. Kapitanat Sportowy kontynuując pomysł dosprzętawiania młodych wędkarzy przekazał dla uczestników zawodów własny sprzęt wartości 706 złotych. Organizatorzy dziękują sponsorom i opiekunom za pomoc, a przede wszystkim samym dzieciom za skorzystanie z przygotowanej oferty.

Leszek Gramsa

Fotomigawka z zawodów

       

Olaf Dzierżawski losujący numer stanowiska                     Dawid Pinczyński z dziadkiem

       

Konrad Owcarz z wujkiem                                                          nagrody dla zwycięzców

       

Sara Knapczyk z linem                                                           ważenie ryb Agaty Tomasik

       

najmłodsza uczestniczka zawodów Kornelia Łuczak                  zwycięzca Tomasz Łagodzicz

        
Tomasz Korolewicz II miejsce                                                Karolina Sozańska III miejsce

uczestnicy zawodów z nagordami, z lewej z-ca dyrektora Danuta Gramsa, dyrektor Zespołu Szkół Urszula Jarmuszka

Grand Prix Kadetów i Juniorów 2011 r.

     28.08.2011 r. na wodach Kanału Ulgi w Gorzowie Wlkp. odbyła się 4- ostatnia tura zawodów spławikowych dla najmłodszych adeptów wędkarskich. Wśród jej uczestników nie mogło zabraknąć naszych przedstawicieli Sekcji Młodego Wędkarza przy Kole nr 1 PZW w Słońsku i Zespole Szkół.

     Przypominam, że do klasyfikacji generalnej Grand Prix wliczane były osiągnięcia poszczególnych wędkarzy z zawodów w Barlinku, Słońsku i Słubicach.

     Przed rozgrywką w Gorzowie Wlkp. szczególnie nasi Kadeci zaliczani byli do końcowych faworytów.

    Zawody rozpoczęły się powitaniem uczestników przez kol. Andrzeja Miszczyka. Sprawy regulaminowe jak zawsze omówił sędzia główny kol. Zbigniew Denkiewicz. Trzygodzinna rywalizacja przebiegała przy ładnej, słonecznej pogodzie.

    Łowisko okazało się bardzo wymagające. Dużych ryb generalnie nie było, tylko Tomek Korolewicz złapał ok. 0,5 kg leszczyka. Dominowały okleje i małe krąpie łapane 1,5 - 2 m od brzegu. Ciekawe stanowisko wylosowała Sara Miszczyk, która wyłowiła aż 8 gatunków ryb od bolenia, okoni, płotek, na oklejach kończąc. Nie wszystkie ryby były wymiarowe i szybko wracały do wody, a nie do siatki, więc punktów nie było. Sara i tak wyłowiła ok. 1 kg ryb, co w tym dniu było bardzo dużym osiągnięciem.

    Wracając do naszych zawodników. Wśród juniorów Tomek Korolewicz miał duże szanse na wywalczenie miejsca w pierwszej trójce. Warunkiem były słabsze miejsca wyprzedzających go wędkarzy. Tomek niestety stracił dużo punktów w Słubicach i to przesunęło go w klasyfikacji na dalsze miejsce. Niestety rywale utrzymali wysokie miejsca i ambitna pogoń Tomka nie pozwoliła mu na wywalczenie miejsca za tzw. pudłem.

    Co do Oli Korolewicz- myślami chyba była na dzień wcześniej rozegranych zawodach pn. „Zakończenie wakacji”, które wygrała. Takie samo mentalne zaangażowanie przejawiali Szymek Błauciak, a w szczególności nasz mistrz Tomek Łagodzicz, którzy nie potrafili skupić się na spławiku. Patryk Grajewski usiłował zrobić dobry wynik, ale chyba dobrał złą zanętę.

    Na słowa pochwały zasługuje Patryk Wróblewski, który dopingowany przez tatę kol. Andrzeja wykorzystał okazję przeskoczenia z 3 miejsca po 3 zawodach na 2 lokatę. Patryk osiągnął dobry wynik dzięki krótkiej wędce oklejowej i chęci szukania ryby. Jego główny rywal Mateusz Birula miał mniej szczęścia i zajął odległe miejsce. 

Klasyfikacja końcowa zawodów:

Kat. kadet:

1 miejsce Sara Miszczyk

2 miejsce Piotr Kawka

3 miejsce Patryk Wróblewski Słońsk

4 m-ce Dawid Glonek

5 m-ce Tomasz Łagodzicz Słońsk

6 m-ce Ernest Stojkowski

7 m-ce Szymon Błauciak Słońsk

8 m-ce Mateusz Birula

9 m-ce Patryk Grajewski Słońsk

 

Kat. junior

1 miejsce Kacper Przybysz

2 miejsce Tomasz Korolewicz Słońsk

3 miejsce Natalia Mierzejewska

4 m-ce Damian Precht

5 m-ce Andrzej Greczuk

6 m-ce Klaudia Matjaszko

7 m-ce Ola Korolewicz Słońsk

8 m-ce Piotr Lorentowicz

 

Po podliczeniu wszystkich rezultatów z 4 zawodów klasyfikacja końcowa Grand Prix wygląda następująco:

Kat. kadet

1 miejsce Tomasz Łagodzicz 9 pkt. Słońsk

2 miejsce Patryk Wróblewski 11 pkt. Słońsk

3 miejsce Mateusz Birula 17 pkt.

4 m-ce Sara Miszczyk 21 pkt.

5 m-ce Piotr Kawka 25 pkt.

6 m-ce Konrad Piotrowicz 29 pkt.

7 m-ce Patryk Grajewski 30 pkt. Słońsk

8 m-ce Tobiasz Miszon 32 pkt.

9 m-ce Szymon Błauciak 33 pkt. Słońsk

10 m-ce Dawid Glonek 37 pkt.

11 m-ce Marcel Miszczyk 38 pkt.

12 m-ce Ernest Stajkowski 39 pkt.

Kat. junior

1 miejsce Kacper Przybylski 4 pkt.

2 miejsce Klaudia Matjaszko 14 pkt.

3 miejsce Andrzej Greczuk 14 pkt.

4 m-ce Tomasz Korolewicz 16 pkt. Słońsk

5 m-ce Natalia Mierzejewska 18 pkt.

6 m-ce Ola Korolewicz 21 pkt.

7 m-ce Hubert Włodakowski 24 pkt.

8 m-ce Krystian Sołtysiński 24 pkt.

9 m-ce Cezary Greczuk 28 pkt.

10 m-ce Piotr Lorentowicz 34 pkt.

11 m-ce Damian Precht 40 pkt.

12 m-ce Daniel Wojciechowski 41 pkt. Słońsk

     Organizatorzy rywalizacji przewidzieli puchary i medale dla uczestników gorzowskich zawodów i piękne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego dla wyróżnionych w klasyfikacji generalnej Grand Prix.

     Kol. Andrzej Miszczyk podsumowując rywalizację podziękował wszystkim uczestnikom i opiekunom za wytrwałość i popularyzację sportu wędkarskiego, przekazał specjalne dyplomy wyróżniające Koło nr 1 PZW w Słońsku, Koło nr 2 PZW w Słubicach, Koło PZW w Barlinku, Koło nr 8 PZW w Gorzowie Wlkp. i Koło nr 31 w Gorzowie Wlkp.

     Kol. Andrzej wyróżnił dyplomem również kol. Zbigniewa Denkiewicza, Jacka Denkiewicza i Kemal Yildiza za pomoc i sprawne przeprowadzanie pod kątem sędziowskim zawodów dla najmłodszych. Miłym akcentem było wyróżnienie nagrodą rzeczową - profesjonalną 4- metrową siatkę do ryb firmy Jaxon Tomka Łagodzicza za udany występ w Mistrzostwach Polski Kadetów, nagrodę wręczył kol. Jacek Denkiewicz.

     Organizatorem ostatniej tury Grand Prix była Komisja ds. Młodzieży przy Zarządzie Okręgu Gorzowskiego, a zaangażowali się w jej przeprowadzenie kol. Zbigniew Denkiewicz, Jacek Denkiewicz, Krzysztof Denkiewicz, Marek Banaś, Jakub Kowańdy, Kemal Yildiz i Andrzej Miszczyk.

Do zobaczenie za rok na łowiskach i różnego rodzaju zawodach wędkarskich.

Leszek Gramsa

Fotomigawka z zawodów

       

Losowanie stanowisk- Patryk Wróblewski              Patryk wróblewski przy losowaniu

 

        

Ola Korolewicz  „ miesza” w numerkach                  Tomek Korolewicz po losowaniu

 

Nasi wędkarze na stanowiskach

      

               Patryk Grajewski                                              Patryk Wróblewski

       

                 Tomek Łagodzicz                                           Tomek Korolewicz

                    Szymon Błauciak

         

Tomek Korolewicz w napięciu obserwował               Dyplom dla Koła nr 1 w Słońsku

 wskazania wagi

       

Nagroda dla Tomka  Łagodzicza za reprezentowanie okręgu gorzowskiego w Mistrzostwach Polski Kadetów

Nagrodzeni

       

Patryk Wróblewski III m-ce                                Zwycięzcy klas. Gen. Grand Prix Tomek Łagodzicz

       

Vice Mistrz Grand Prix Patryk Wróblewski                   V m-ce Szymon Błauciak

     

Tomek Korolewicz do zwycięstwa zabrakło 20 gram  ryby, Tomek Korolewicz zajął IV m-ce

     

Ola Korolewicz zajęła VII m-ce                          Wyróżnieni kadeci z sędziami i opiekunami

Uczestnicy Grand Prix z opiekunami, trenerami i organizatorami zawodów

 

SEZON SPŁAWIKOWY 2011 KADETÓW I JUNIORÓW OTWARTY

 

     Poziom wody Kanału Szerokiego pozwolił na bezpieczne przeprowadzenie pierwszych w tym roku spławikowych zawodów otwierających cykl szeregu imprez wędkarskich dla kadetów i juniorów.

Po losowaniu stanowisk i odprawie młodzi zawodnicy wraz ze swoimi opiekunami – trenerami rozpoczęli 3 godzinną rywalizację w której wzięło udział 12 młodych adeptów sportu wędkarskiego. Piękna pogoda, słońce dodawało rywalizacji dodatkowych walorów. W tym dniu głównie łowiono okleje i płocie. Brakowało dużej ryby, ale ogólnie wyniki dla większości były zadowalające. Po raz pierwszy zdarzyło się że rywalizacja zakończyła się podziałem I miejsca pomiędzy Daniela Wojciechowskiego i Tomka Łagodzicza. Oboje zdobyli po 1920 pkt, III m-ce zdobył Szymon Błauciak 1360 pkt, IV m-ce Tomasz Korolewicz 1220 pkt, V m-ce Ola Korolewicz 1120 pkt, VI m-ce Patryk Wróblewski 1100 pkt, VII m-ce Patryk Grajewski 880 pkt, VIII m-ce Kamil Matusik 300 pkt, IX m-ce Włodek Burkiewicz i Damian Hertel 220 pkt, XI m-ce Kamil Stępień i XII m-ce Kamil Fiedorowicz.

     Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego zakupionego ze środków GKRPAiN przy Urzędzie Gminy w Słońsku oraz sprzętu ufundowanego przez kol. Macieja Łopatę który rozpoczął współpracę z naszą Sekcją.

     Organizatorzy turnieju tj. Kapitanat Sportowy Koła Nr 1 w Słońsku Roman Pleskacewicz, Marek Krupa i Leszek Gramsa serdecznie dziękują fundatorom nagród i zapraszają na kolejne zawody już 4 czerwca br. pn. „Dzień Dziecka nad wodą”.

Leszek Gramsa

        

losuje Szymon Błauciak                               losuje Tomasz Łagodzicz

       

losuje Kamil Stępień                                tata dopingujący Damiana  Hertel

oficjalne gratulacje dla Daniela Wojciechowskiego i Tomka Łagodzicza za zajęcie I miejsca

       

Tomek z nagrodą                                   Szymon Błauciak – III miejsce

             

Tomek Korolewicz – IV miejsce                       Ola Korolewicz – V miejsce

Patryk Wróblewski – VI miejsce

„PARK RÓŻ” I DZIEŃ DZIECKA

     Działalność Sekcji Młodego Wędkarza po dwóch latach pracy z kadetami i juniorami pozwala już teraz na nawiązywanie kontaktów sportowych z ościennymi kołami wędkarskimi. Po wizycie w Barlinku, dnia 28.05.2011 r. młodzi wędkarze mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z rówieśnikami uczestniczącymi w zawodach zorganizowanych przez Zarządy Kół nr 8 i 14 PZW w Gorzowie Wlkp. z okazji Dnia dziecka.

 

Rywalizacja prowadzona była w trzech kategoriach wiekowych na dwóch akwenach wodnych. Juniorzy jako najbardziej doświadczeni wędkowali na Jeziorze Błotnym, a reszta zawodników na wodzie w Parku Róż. Szczególnie ta druga lokalizacja dodała współzawodnictwu kameralności, a widzom możliwość nieskrępowanego obserwowania samych zawodników i łowionych przez nich ryb.

 

     Po części oficjalnej przeprowadzonej przez kol. Kubę Kowańdy oraz ciekawego konkursu wiedzy o gatunkach ryb, wymiarach, okresach ochronnych itp., po losowaniu stanowisk i odprawie przeprowadzonej przez kol. Zbigniewa Denkiewicza, wędkarze przystąpili do 2,5 godz. rywalizacji. Atmosfera w Parku Róż była iście piknikowa. Dziadkowie, mamy, tatowie pomagali jak mogli swoim szczególnie najmłodszym pociechom. Wszyscy byli ciekawi jakie ryby będzie można wyholować. Wśród płoci znalazły się liny i rekordowy karaś, swoją obecność zasygnalizował karp i sum, ale nie zostały one wyholowane.

     Wśród 57 kadetów Słońsk reprezentowali Szymon Błauciak, Patryk Wróblewski, Patryk Grajewski i Tomek Łagodzicz. Występ „naszych” był nad wyraz udany. Szymek wywalczył II miejsce, Patryk Grajewski III miejsce, Patryk Wróblewski IV miejsce, a nasz Tomek VIII miejsce. W kategorii kadet wygrał Ksawery Kolasiński.

     Trochę inne warunki i nastroje panowały na Jeziorze Błotnym. Rywalizowało tam 22  juniorów wśród nich nie znający łowiska: Ola Korolewicz, Tomek Korolewicz i Daniel Wojciechowski. Z wcześniejszych informacji o rodzajach ryb „nasi” nastawiali się raczej na karpia, leszcza, lina. Jednak chyba nie trafili w zanętę, brał w większości drobiazg. Pomimo przeciwności bardzo dobry wynik zaliczył Tomek Korolewicz. Który był trzeci razem z Mistrzem Okręgu 2011r. Kacprem Przybylskim. Kategorie juniorów wygrała Natalia Dzieciuch, II miejsce Igor Kowalski, III miejsce Ariel Rudnik. W zawodach brało udział 31 najmłodszych adeptów sportu wędkarskiego.

     Podsumowanie zawodów nastąpiło w Parku Róż, gdzie oprócz ciepłego posiłku młodzi wędkarze mogli spróbować swoich umiejętności w rzucie piłeczką do pojemników, za co mogli otrzymać ciekawe fanty rzeczowe.

     Zwycięscy poszczególnych kategorii z rąk prezesa Zarządu Okręgu w Gorzowie Wlkp. kol. Mariana Ludwikowskiego otrzymali dyplomy, puchary, medale i sprzęt wędkarski. Nikt nie był przegrany, każdy otrzymał pamiątkową statuetkę i wędkę! Okazało się, ze organizatorzy pozyskali rekordową liczbę sponsorów. Włączyła się do tej listy również Wojewoda Lubuski pani Helena Hatka, która ufundowała puchar i listy gratulacyjne, dla najmłodszej dziewczynki Wiktorii Karnaselewicz i najmłodszego chłopca Ariela Rudnika.

     Kolegom wędkarzom z Gorzowa Wlkp. serdecznie gratuluję sprawnego przeprowadzenia tak dużej imprezy, a młodym wędkarzom ze Słońska uzyskania bardzo dobrych wyników. Z obowiązku podaje listę sponsorów licząc, że być może któryś z nich wspomoże również nasze imprezy organizowane przez Kolo nr 1 w Słońsku: Prezydent Miasta Gorzowa Pan Tadeusz Jędrzejczak, Wojewoda Lubuski Pani Helena Hatka, Marszałek Województwa Lubuskiego - Elżbieta Polak, PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrociepłownia Gorzów, AZBUD - Sebastian Matusiak, T.Z. Maciejewscy, Rebud - Leszek Lokś, G-EKO Gospodarka Odpadami Szymon Giejmo, EPPUE Energobud, Zakład Ogólnobudowlany-Jacek Denkiewicz, Kupiec Gorzowski, Restauracja „Kebap Turecki", Coca Cola Gorzów Wlkp., Fotograf-Mateusz Kaźmierczak, Ga.Ma. Gabriel Mazurkiewicz, Drukarnia „Poligrafia", WC Gigant, Centrum Wędkarskie-Kacper Ziółkowski, Sklep Wędkarski - Dorado Gorzów - Waldemar Kryński, Hurtownia Wędkarska Sazan, Zanęty Eldorado - Iwona Zawadka, Koło Nr 8 „Kolejarz", Koło Nr 14 „Elektrociepłownia", Klub Dorado Gorzów, ZO PZW w Gorzowie Wlkp. / KDSM, Ubezpieczenia Generali, Waldemar Mazurkiewicz

                                                                      Leszek Gramsa

Fotomigawka z zawodów

       

Ola Korolewicz losująca stanowisko                    ekipa kadetów przygotowująca się do zawodów

       

Szymon Błauciak losujący stanowisko                      puchary, statuetki, medale, - część nagród

       

Szymon Błauciak II miejsce w kat. Kadet                        Patryk Grajewski III miejsce

       

Patryk Wróblewski IV miejsce                                      Tomek Korolewicz III miejsce 

Powołania do Mistrzostw Polski rozdane.

Powołania do Mistrzostw Polski rozdane.

     Reprezentanci Sekcji Młodego Wędkarza przy Kole nr 1 PZW w Słońsku i Zespole Szkół w dniu 22.05.2011 rywalizowali na wodach Kanału Szerokiego w II turze spławikowych Mistrzostw Okręgu Gorzowskiego Kadetów i Juniorów, którego stawką były eliminacje do Mistrzostw Polski.

Niebywała okazja na sukces, gdyż po I turze w Barlinku Tomek Łagodzicz był na II miejscu, a Patryk Wróblewski na miejscu III wśród kadetów. Wśród juniorów zajmujący V miejsce po I turze Tomek Korolewicz i VI miejsce Ola Korolewicz, znający łowiska Kanału zapowiadali walkę o jak najwyższe miejsca na podium w Klasyfikacji Generalnej Mistrzostw.

     Po porannym śniadaniu, odprawie i losowaniu stanowisk 9 kadetów i 9 juniorów – reprezentantów kół wędkarskich z Gorzowa Wlkp., Słubic, Barlinka, Goszczanowa, Starego Polichna, Sulęcina i Słońska przystąpiło do 3 godzinnej rywalizacji. Słoneczna pogoda, lekki wschodni i południowy dodawały walce swoistych kolorytów. Trenerzy i opiekunowie prześcigali się w znalezieniu recepty na sukces swoich podopiecznych. Okazało się, że łowiska na Kanale Szerokim należą do jednych z trudniejszych w naszym województwie i wymagają od młodych wędkarzy wiele szczęścia w losowaniu miejsca i dużego opanowania przy wyławianiu ryb. Pas liści roślin wodnych zmusza do stosowania długich podbieraków przy silniejszej rybie.

     W tym dniu łowiska okazały się łaskawe. Nie było ilościowych rekordów, ale zdarzały się leszcze, dorodne płocie, okleje. Niektórzy z zawodników mieli kontakt ze szczupakami lub z karpiami czy linami. Można się tylko domyślać, bo zerwanych zostało kilak zestawów wędkarskich.

     Po zakończeniu rywalizacji komisja wagowa wykazała kto ile wyłowił. I tak w kategorii kadetów:

 

I miejsce Tomasz Łagodzicz 2100 pkt Słońsk

II miejsce Konrad Piotrowicz 1550 pkt Stare Polichno

III miejsce Patryk Wróblewski 1495 pkt Słońsk

IV miejsce Patryk Grajewski 1315 pkt Słońsk

V miejsce Mateusz Birula 1190 Barlinek

VI miejsce Tobiasz Miszon 1145 Sulęcin

VII miejsce Sara Miszczyk 860 Goszczanowo

VIII miejsce Szymon Błauciak 790 Słońsk

IX miejsce Piotr Kawka 465 Barlinek

 

     W kategorii juniorów:

I miejsce Kacper Przybylski 3755 Gorzów Wlkp PZW 8

II miejsce Tomasz Korolewicz 1905 Słońsk 1

III miejsce Aleksandra Korolewicz 1360 Słońsk 1

IV miejsce Klaudia Matjaszko 1310 Barlinek 1

V miejsce Hubert Włodkowski 1295 Barlinek

VI miejsce Krystian Sołtysiński 1205 Barlinek 1

VII miejsce Natalia Mierzejewska 1040 Goszczanowo

VIII miejsce Andrzej Greczuk 795 Słubice 2

IX miejsce Cezary Greczuk 685 Słubice 2

 

     Klasyfikacja Generalna Spławikowych Mistrzostw Okręgu Gorzowskiego Kadetów 2011:

I miejsce Tomasz Łagodzicz 3 pkt

II miejsce Mateusz Birula 6 pkt

III miejsce Patryk Wróblewski 6 pkt

IV miejsce Konrad Piotrowicz 7 pkt

V miejsce Tobiasz Miszon 10 pkt

VI miejsce Patryk Grajewski 10 pkt

VII miejsce Szymon Błauciak 15 pkt

VIII miejsce Sara Miszczyk 16 pkt

IX miejsce Piotr Kawka 17 pkt

 

     Klasyfikacja Generalna Spławikowych Mistrzostw Okręgu Gorzowskiego Juniorów 2011:

I miejsce Kacper Przybylski 2 pkt

II miejsce Tomasz Korolewicz 4 pkt

III miejsce Hubert Włodkowski 4 pkt

IV miejsce Klaudia Matjaszko 5 pkt

V miejsce Andrzej Greczuk 5 pkt

VI miejsce Aleksandra Korolewicz 5 pkt

VII miejsce Krystian Sołtysiński 7 pkt

VIII miejsce Cezary Greczuk 9 pkt

IX miejsce Natalia Mierzejewska 9 pkt

X miejsce Daniel wojciechowski 11 pkt

      Analizując wyniki naszych młodych wędkarzy trzeba stwierdzić, że pełnym sukcesem zakończył się występ Tomka Łagodzicza, który awansował na miejsce Lidera Mistrzostw w kategorii kadetów.

     W kategorii juniorów po niesamowitej walce Tomek Korolewicz z V miejsca w Barlinku awansował aż na II miejsce w Generalce. Ola utrzymała VI miejsce po II turze.

     Cieszy fakt, że po niespełna 2 latach działalności Sekcja Młodego Wędkarza ma przedstawiciela, który będzie walczył na Mistrzostwach Polski Kadetów reprezentując nasze Koło, Okręg Gorzowski i sponsora kolegę Macieja Łopatę – sklep Brassen w Słubicach. Tomkowi i jego trenerowi Darkowi Sutrykowi gratuluję i życzę powodzenia. Reszcie naszej reprezentacji dziękuję i zachęcam do pogłębienia swoich umiejętności i rozwijania swojej pasji.

Wszyscy uczestnicy niedzielnej rywalizacji otrzymali nagrody, czołówka I – VI dyplomy, puchary, medale i sprzęt wędkarski przygotowany przez kolegę Mirka Roja z Kostrzyna. Wszyscy mogli wspominać momenty z zawodów przy wspaniałej gulaszowej przygotowanej przez panie kucharki z Zespołu Szkół, za co dziękuję. Słowa podziękowania kieruje również do Pana Janusza Krzyśków fundatorowi śniadania. Osobne wyrazy wdzięczności kieruję do przedstawicieli Zarządu Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp m. in. do kolegi Zbigniewa Denkiewicza – głównego sędziego zawodów, kol. Jacka Denkiewicza, kol. Jakuba Kowandę, Kemala Iziza, kol. Marka Przybylskiego, kol. Waldemara Mazurkiewicza, kol. Gabriela Mazurkiewicza, kol. Andrzeja Miszczyka za przeprowadzenie Mistrzostw. Słowa wdzięczności należą się również naszym członkom Zarządu „Jedynki”, kolegom: Romanowi Pleskacewiczowi, Andrzejowi Struś, Markowi Krupa, Adamowi Łasińskiemu, Michałowi Sozańskiemu, Władysławowi Sozańskiemu i Darkowi Sutrykowi którzy przygotowali stanowiska wędkarskie, oznaczenie objazdów i byli pomocni jako sędziowie techniczni. Z tą ekipą można dużo i wiele więcej.

Koordynator Mistrzostw
Leszek Gramsa

Fotomigawka z mistrzostw

        

losowanie stanowiska przez Patryka Grajewskiego      oficjalnie otwarcie II tury Mistrzostw przez wiceprezesa Koła PZW Nr 1 kol. Leszka Gramsa

       

Tomek Łagodzicz na stanowisku                     Ola Korolewicz – III miejsce w II turze

        

Tomek Korolewicz na stanowisku                         pucharowe trofea i medale dla najlepszych

Tomek Łagodzicz odbierający medal od kol. Andrzeja Miszczyka Przewodniczącego Komisji ds. Młodzieży przy ZO PZW w Gorzowie Wlkp za zdobycie tytułu Mistrza Okręgu Gorzowskiego w kat. kadet

       

Patryk Wróblewski – III miejsce              Tomek Korolewicz I wicemistrz Okręgu Gorzowskiego

uczestnicy Mistrzostw wraz opiekunami i organizatorami

PUCHAROWE ZAWODY W SŁUBICACH

    Bogactwo imprez wędkarskich w czerwcu jest ogromne. 19.06.2011r. Członkowie Sekcji Młodego Wędkarza przy Kole nr 1 PZW w Słońsku uczestniczyli w zawodach spławikowych o Puchar Okręgu Gorzowskiego zorganizowanego na wodach Kanału Odry w Słubicach, równolegle seniorzy Koła nr 1 PZW rywalizowali na wodach Jeziora Radachowskiego o puchar tego jeziora. Młodzi wędkarze uczestnicząc w zawodach w Słubicach kontynuują rywalizację w Grand Prix Okręgu Gorzowskiego kadetów i juniorów.

     Tym razem nasze Koło reprezentowali Tomek i Ola Korolewiczowie w juniorach i Tomek Łagodzicz i Patryk Wróblewski w kadetach. W zawodach ogólnie uczestniczyło 10 juniorów i 6 kadetów. Pogoda w tym dniu była zmienna i wiał silny wiatr, który przeszkadzał w łowieniu szczególnie  długimi wędkami. Początkowo ryba żerowała i zawodnicy wyłowili pare średniej wielkości ryb m.in. Tomek Łagodzicz wychował leszcza o wadze 1,6 kg. Później sporadycznie łowiono plocie, krąpie, rozpory i jeszcze mniejsze ukleje. Ogólnie ryb było mało.
     Po 3 godzinach rywalizacji, podliczeniu punktów, klasyfikacja przedstawiała się następująco:

W kategorii Kadetów:
I mce Tomasz Łagodzicz 2760 pkt
II mce Patryk wróblewski 640 pkt
III mce Mateusz Birula 508 pk
t
IV mce Sara Miszczyk 460 pkt
V mce Marcel Miszczyk 270 pkt
VI mce Piotr Kawka 150pkt

W kategorii Junior:
I mce Kacper Przybylski 1990 pkt
II mce Piotr Loentowicz 1010 pkt
III mce Klaudia Matjaszko 970 pkt

IV mce Krystian Sołtysiński 465 pkt
V mce Natalia Mierzejewska 438 pkt

     Tym razem Tomek i Ola nie odegrali w zawodach ważnej roli. Cóż to jest sport i trzeba po zastanowieniu co było przyczyną porażki wyciągnąć wnioski. Wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali nagrody rzeczowe. Zwycięscy dodatkowe medale, puchary i dyplomy.

     Czwarte ostatnie zawody z cyklu Grand Prix zostaną rozegrane w końcu miesiąca sierpnia na wodach w okolicach Strzelec Krajeńskich. Okaże się wtedy, który z młodych wędkarzy  najlepiej pracował  najlepiej pracował na łowiskach przez cały rok.

     Organizatorom Pucharu Okręgu w Słubicach było tamtejsze Koło nr 2 wspartych przez kolegów sędziów z Zarządu Okręgu tj. kolegów: Zbigniewa Denkiewicza, Jacka Denkiewicza i Kemala Iziza.

Fotomigawka zawodów

       

Patryk Wróblewski przygotowujący zanętę            Tomek Korolewicz losujący stanowisko

       

Tomek Łagodzicz po walce z leszczem                       ... i z trofeum w pełnej okazałości

       

brzeg Kanału Odry w Słubicach                              ważenie ryb Patryka Wróblewskiego

       

zwycięzcy w kategorii kadet                   organizatorzy, opiekunowie i uczestnicy zawodów po 

 ich   zakończeniu

 

 

Szata Graficzna Buchajczyk Grażyna