WygodaNowoczesność
 

 O szkole

 Dyrekcja

 Statut

 Koncepcja szkoły

 Kontakt

 BIP

 Aktualności

 Projekt                    "Edukacja z przyszłością" 

  LGPW (Platforma Wiedzy)

 Informacje dla rodziców

 Projekty

 Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015      

 Osiągnięcia

 Konkursy

 Informacje

 Galeria

 Zajęcia pozalekcyjne

 Osiągnięcia

 Konkursy

 Informacje

 Galeria

 Zajęcia pozalekcyjne

 Projekt edukacyjny

 O nas

 Aktualności

 Zajęcia w przedszkolu

 Kalendarium

Galeria

 Kontakt

 Archiwum

 Biblioteka zaprasza

 Regulamin

 Aktualności

 Konkursy

O czym warto wiedzieć

        Rodzice

        Nauczyciele

 Gdzie szukać pomocy - 

   ważne telefony

Programy

        Szkolny Program 

         Wychowawczy

       Szkolny Program 

        Profilaktyki

       Zapobieganie 

     Narkomanii                  

        w  Lubuskich 

        Gimnazjach 

        i Szkołach 

        Ponadgimnazjalnych

 Galeria

 Godziny pracy

 Cele i zadania

 Regulaminy

 Aktualności

 Galeria

 Aktualności sportowe

 Osiągnięcia 

 Galeria 

 Kontakt

 Zarząd

 Aktualności

Archiwum

HALÓWKA Z MIKOŁAJEM W TLE

 

W cyklu sportowych imprez mikołajkowych, organizowanych corocznie w Zespole Szkół znalazły się m.in. rozgrywki w halową piłkę nożną chłopców. 14 grudnia br. swój turniej rozegrali młodzi piłkarze szkoły podstawowej. Rywalizowało w nim 6 zespołów, grających systemem „każdy z każdym”. Po blisko 5 godzinnych zmaganiach, z których część stała na wysokim poziomie piłkarskim wyłoniono zwycięzców.

I miejsce z kompletem 15 pkt

wywalczył Zespół CIAMCIARAMCIAKI

II miejsce z 12 pkt TYGRYSY powracają

III miejsce z 9 pkt PONNY TEAM

IV miejsce z 16 pkt STRZAŁECZKA

V miejsce z 3 pkt FC CZESANE GUMISIE

VI miejsce o pkt FC SŁOŃSK

 

Najlepszym strzelcem z 28 bramkami został Piotr Wasilewski, a bramkarzami Arek Wasilewski i Mateusz Pater.

Zwycięski zespół w składzie; Olek Kosiński, Arek Wasilewski, Piotr Wasilewski, Michał Markuszewski, Patryk Sitarz, Oskar Giżycki, Kacper Wiącek, otrzymał nagrodę rzeczową w postaci piłki nożnej i słodki mikołajkowy prezent, podobnie jak pozostali zwycięzcy.

KRZESZYCKI MIKOŁAJ

 

Kontynuując sąsiedzką sportową współpracę pomiędzy naszą szkołą i Zespołu Szkół w Krzeszycach 7 grudnia br. młoda drużyna chłopców klas V-VI został zaproszono na Mikołajkowy turniej halowej nożnej. Naszą reprezentację tworzyli: Michał Markuszewski, Olek Kosiński, Krystian Kubiak, Oskar Giżycki, Piotr Wasilewski, Łukasz Jakowczuk, Tomek Ciechocki, Dominik Łuczka.

W turnieju przygotowanym przez kol. Waldemara Iwasieczko oprócz naszego zespołu wystąpiły 2 ekipy z Krzeszyc i drużyna z Nowin.

Miło mi poinformować, ze nasi chłopcy pokazali kawał dobrej piłki nożnej stosując przede wszystkim grę z „klepki” oraz kombinacyjne zagrania kończone silnym strzałem. Elementy te pozwoliły na końcowy sukces złożony z wygranych z drużyną Krzeszyce I 5:1, Krzeszyce II 8:2 i drużyną z Nowin 8:0. Najlepszym strzelcem z 10 trafieniami do bramki został kapitan zespołu Michał Markuszewski. Wszyscy uczestnicy sobotniej rywalizacji otrzymali z rąk dyrektor szkoły słodkie upominki, a zespoły puchary i dyplomy.

Była to bardzo pożyteczna wyprawa, która pozwoliła na praktyczne sprawdzenie umiejętności młodych piłkarzy, ich techniki i realizowania założeń taktycznych na tle innych zespołów. Zespoły z Krzeszyc i Nowin zostały wstępnie zaproszone na halowy turniej o Puchar Prezesa MUKS Bocian, który zostanie rozegrany w lutym.

L.G.

 POWIATOWA PRÓBA Z FINAŁEM WOJEWÓDZKIM

            Po bardzo dobrych występach podczas Biegów im. Roberta Bartka w Słońsku uczniowie Zespołu Szkół mieli możliwość zmierzenia się z konkurentami na indywidualnych powiatowych biegach przełajowych, które odbyły się 8.10.2013 roku nad Jeziorem Ostrowskim.

            Reprezentacja naszych uczniów składała się z 30 zawodników, którzy biegali w kategoriach klas 3-4 SP, klas 5-6 SP i klas 1-3 Gimnazjum. Odpowiednio dystanse do pokonania wynosiły 400, 800, 1500 i 2000 metrów. Bardzo dobrze wypadli m.in. Kewin Filipiak - 1 m-ce Szymek Rejczak 4 m-ce, Sara Schliwenz 4 mc-e, Piotr Wasilewski -2 m-ce, Michał Markuszewski 4 m-ce, Angelika Żelezińska 9-m-ce, Wojtek Kasjaniuk 2 m-ce. Łącznie poprzez zajęcie miejsc w swoich biegach w pierwszej dziesiątce 6 uczniów będzie reprezentowało naszą odbył się finał wojewódzki indywidualnych biegów przełajowych. Pośród reprezentantów Zielonej Góry, Gorzowa Wlkp., Międzyrzecza, Drzonkowa, Sulechowa i wielu miejscowości, w których istnieją kluby biegacza nasi reprezentanci pobiegli na miarę swoich możliwości, zajmując przeważnie miejsca w okolicach 30-40 na 110-120 startujących. Najwyżej został sklasyfikowany Wojtek Kasjaniuk, który po ostrej walce zajął 12 miejsce co jest dla niego dużym sukcesem.

Młodym sportowcom gratulujemy  i życzymy kolejnych sukcesów.

szkołę w zawodach wojewódzkich.

Tak też się stało 19 września br. na stadionie lekkoatletycznym w Szprotawie

 

Leszek Gramsa, Bożena Janicka, Jolanta Matkowska

 

XIV TURNIEJ DZIECI I MŁODZIEŻY

 

W drugim dniu majówki 2013 organizatorzy przeprowadzili rozgrywki piłki nożnej zespołów szkolnych w ramach XIV Turnieju im. Stanisława Jaworskiego.

Punktualnie o godz. 1000 na boisku Zespołu Szkół oraz sali gimnastycznej 20 zespołów przystąpiło do rywalizacji o puchary i sprzęt sportowy.

Młodzi piłkarze i młode piłkarki byli żywiołowo dopingowani przez licznie przybyłych na zawody rodziców, opiekunów i wychowawców. W poszczególnych kategoriach wiekowych rozgrywki prowadzone były na zasadzie pojedynków „każdy z każdym”. W kat klas I-II walczyły 3 zespoły, klas III-IV 4 zespoły, klas V-VI dziewcząt 3 zespoły, klas V-VI chłopców 4 zespoły, klas I-III gimnazjum dziewcząt 2 zespoły i klas I-III gimnazjum chłopców 4 zespoły.

Pojedynki były bardzo zacięte ale bez kontuzji. Sędziami głównymi byli kol. Zenon Chmielewski, kol. Konrad Sozański i Mariusz Wojnarowski. Sędzią stolikowym jak co roku był kol. Stanisław Gorzelak.

Po blisko 3 godzinnym turnieju klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Kat. klas I-II

1 miejsce – Ia

2 m-ce IIa

3 m-ce Ib

Kat klas III-IV

1 m-ce Tygrysy IVa

2 m-ce FC Porto IIIa

3 m-ce Fc Barcelona IIIb

4 m-ce Kosiarze IVb

W kat klas V-VI dziewcząt

1 m-ce Dziumdzie

2 m-ce Szlachta

3 m-ce Drużyna Michała

W kat klas. V-VI chłopców

1 m-ce Ciamciaramciaki

2 m-ce Dzikie moce

3 m-ce Gimbusy

4 m-ce Hipisy

W kat. klas I-III gimnazjum dziewcząt

1 m-ce Zakręcone Bananowce

2 m-ce Real Madryt

W kat. klas I-III gimnazjum chłopców

1 m-ce Szkoła Hojki

2 m-ce Chipendejsy

3 m-ce Ekipa Remontowa

4 m-ce Soczki

W poszczególnych grupach wiekowych organizatorzy wyłonili najlepszych piłkarzy wyróżnionych nagrodami rzeczowymi. I tak w kat klas. 3-4 wybrano Bartosza Mordaka, klas 5-6 dziewcząt Kamilę Kużeja, klas 5-6 chłopców Piotra Wasilewskiego, klas I-III gimnazjum dziewcząt Asię Marecką i klas I-III gimnazjum chłopców Jana Hrysiukowicza.

Wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z ciepłego posiłku przygotowanego przez państwo Monikę i Romana Juszkiewiczów.

Wręczenia nagród i wyróżnień dokonała Dyrektor Zespołu Szkół pani Urszula Jarmuszka i Wójt Gminy Słońsk pan Janusz Krzyśków.

Organizatorzy dziękują dzieciom za zaangażowanie i uczestnictwo w Turnieju, rodzicom i opiekunom za sportowy i kulturalny doping.

 

Leszek Gramsa

 

NAZ ABSOLWENT- NASZYM GOŚCIEM

Podczas odbywania praktyki studenckiej w naszej szkole, dnia 13.02.2013r. pan Michał Ilnicki został zaproszony w ramach proorientacji zawodowej- na godzinę wychowawczą do klasy Ib i III c gimnazjum. Spotkanie było niecodzienne i bardzo ciekawe. Pan Michał opowiadał uczniom o trudnej, ryzykownej lecz ciekawej pracy w jednostkach sił specjalnych oraz o teraźniejszej pracy w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Dodatkową atrakcją były slajdy, na których uczniowie zobaczyli komandosów w różnych akcjach podczas ćwiczeń. Pan Ilnicki odpowiadał też na pytania uczniów, podkreślając przy tym jak ważna jest systematyczna praca, nauka oraz samodyscyplina w dążeniu do uzyskiwania określonych celów. Uczniowie uznali, że spotkanie było ciekawe i przydatne.

 

Jolanta Matkowska

Bożena Ilnicka

PUCHAROWY PIŁKARSKI CZWARTEK

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami organizatorów i prośbami uczniów w Zespole Szkół rozegrano kolejny pucharowy turniej piłki nożnej halowej chłopców.

28.02.2013 r. miały miejsce pojedynki piłkarskie gimnazjalistów o I Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Słońsku, w którym udział brali reprezentanci szkół z Krzeszyc, Górzycy i Słońska. W ekipie gimnazjum ze Słońska wystąpiły 3 zespoły ze Słońska – reprezentacja klas III jako Słońsk I, klas II i klas I.

W otwarciu imprezy wzięła udział dyrektor Zespołu Szkół pani Urszula Jarmuszka, Wójt Gminy Słońsk pan Janusz Krzyśków, trener Warty Słońsk kol. Zenon Chmielewski, trener juniorów Warty Słońsk kol. Paweł Hojka, przedstawiciel Klubu Sportowego Warta Słońsk kol. Kamil Kot. Mecze prowadzone były przez kolegów sędziów Frana Wilches Villarroga oraz Konrada Sozańskiego.

Po rozlosowaniu kolejności spotkań młodzi piłkarze w pojedynkach solowych pokazywali kunszt opanowania piłki, przeglądu sytuacji na boisku, czy szybkiego, potężnego strzału na bramkę przeciwnika. Widzowie oglądali też parady bramkarzy, którzy zapominając że nie grają na trawie bronili jak w transie nie żałując własnych kości.

Losowanie kolejności meczów oraz rozwój wcześniejszych wydarzeń spowodował, że turniej trzymał widzów w napięciu do ostatniego pojedynku, gdzie starły się reprezentacje Górzycy i pierwszego zespołu Słońska. Pojedynek miał wysoką rangę, bo walczono o II miejsce w turnieju. Prawdziwą klasę w tym meczu pokazał Jasiu Hrysiukowicz, który zmobilizował kolegów do bardzo dobrej gry, a sam grając za dwóch doprowadził do zwycięstwa swojego zespołu 4:3. Swoje „trzy grosze” pozytywnie dołożył również bramkarz Krystian Rogacki, który z pewnością będzie dużą pociechą w przyszłości dla seniorskiego zespołu Warty Słońsk, podobnie jak Krzysiu Woźniak, Bartek Lewandowski, czy Kamil Orluk.

Mecze prowadzone były zgodnie z zasadami fair play, chociaż „kości trzeszczały”. Po blisko 4 godzinach emocji poznaliśmy wyniki turnieju.

 

I miejsce zajęła drużyna Krzeszyc 12 pkt

II m-ce I drużyna Słońska 9 pkt

III m-ce drużyna Górzycy 6 pkt

IV m-ce II drużyna Słońska 3 pkt

V m-ce III drużyna Słońska 0 pkt.

 

Trzeba nadmienić, że trzecia drużyna Słońska składała się z najmłodszych, najdrobniejszych fizycznie piłkarzy, którzy przystąpili do turnieju nie po to, żeby wygrać, ale sprawdzić swoje umiejętności na tle lepszych. Zdaniem trenerów zespół ten jako jedyny pokazał grę kombinacyjną z tzw. „klepki” będącą podstawowym sposobem gry na hali. Na wyróżnienie zasłużyli Mateusz Sykuła, Adrian Maj, Mateusz Maj, Dominik Burkiewicz, Patryk Nawrocki, Krystian Krupowicz oraz Damian Hertel.

Po posiłku zwycięzcy odebrali nagrody z rąk dyrektora Zespołu Szkół. Kapitanowie z dumą wznosili puchar, dyplomy i piłki jako trofea. W klasyfikacjach indywidualnych decyzją sędziów i opiekunów zespołu najlepszym bramkarzem turnieju został Arek Bełczącki – Krzeszyce.

Najskuteczniejszym strzelcem Patryk Rusinek – Górzyca, a piłkarzem turnieju bezapelacyjnie został Jan Hrysiukowicz – Słońsk.

Organizatorzy dziękują piłkarzom za zaangażowanie, a kibicom za kulturalny doping.

Leszek Gramsa

 

MIKOŁAJ Z PIŁKĄ

 

Jak każdego roku dzięki środkom finansowym pochodzącym z GKRPA w Słońsku w Zespole Szkół w Słońsku zorganizowany został cykl zabaw rekreacyjno - sportowych dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. W dniu 5 grudnia 2012 roku odbył się turniej w halową piłkę nożną dla klas V-VI. W rozgrywkach wzięły udział zespoły: Zożole, Elokwentni, Mikołaj i Spółka oraz Lech Poznań. Mecze były prowadzone w systemie „każdy z każdym”

Turniej był przetarciem, młodych piłkarzy przed meczami o Puchar Prezesa MUKS Bocian w Słońsku i jak się później okazało spełnił założenia trenera.

Zacięte pojedynki pozwoliły na wskazanie  zwycięzców:

I miejsce w turnieju zajęła ekipa Mikołaji Spółka

II miejsce zespół Elokwentni

III miejsce zespół Zożole

Gratulujemy wszystkim młodym piłkarzom, którzy nie szczędząc sił pogłębiają swoje umiejętności i pokazują, że należą do obiecującego piłkarskiego narybku.

Wszyscy piłkarze otrzymali słodkie Mikołaje. Najlepszym strzelcem Turnieju został Bartek Matkowski z drużyny Zożole.

Leszek Gramsa

 

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY 2012

            Po raz kolejny dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół w Słońsku organizują pod koniec roku cykl rozgrywek sportowych dla uczniów miejscowej placówki
pn. „Turniej Mikołajkowy”.

            Tradycyjnie współzawodniczyć będzie można w dyscyplinach zespołowych tj. mini piłce koszykowej dziewcząt, mini piłce nożnej chłopców, turnieju „Dwóch ogni” klas IV, grach stolikowych, turnieju tenisa stołowego i turnieju sprawnościowym klas III SP.

            Dla najlepszych zespołów i zawodników indywidualnych organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody rzeczowe.

            Zapraszamy więc wszystkich chętnych uczniów do udziału w przygotowanych formach rywalizacji.                                                                   

Organizatorzy

 

Mikołajkowy komunikat sportowy

Zgodnie z kalendarzem sportowym Zespołu Szkół w Słońsku,
w miesiącach grudniu 2012 r. i styczniu 2013 r. planowane jest przeprowadzenie rozgrywek sportowo –rekreacyjnych dla uczniów Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Słońsku pod nazwą Turnieju Mikołajkowego.

Rozgrywki zostaną przeprowadzone w następujących dyscyplinach sportowych:

·        tenis stołowy dziewcząt i chłopców,

·        gry stolikowe (warcaby i szachy),

·        turniej „dwóch ogni” klas IV,

·        turniej piłki koszykowej dziewcząt klas V – VI,

·        turniej piłki nożnej chłopców klas V – VI,

·        turniej sprawnościowy klas I – III szkoły podstawowej,

·        turniej piłki koszykowej dziewcząt klas I – III gimnazjum,

·        turniej piłki nożnej chłopców klas I – III gimnazjum.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych sportowców do udziału w/w propozycjach rozgrywek, a widzów o kulturalny doping.

 

 

Komunikat piłkarski

 

Dnia 12.12.2012 r. o godz. 900 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół   w Słońsku odbędzie się turniej mini piłki nożnej chłopców klas V – VI  o Puchar Prezesa MUKS Bocian Słońsk. Do turnieju oprócz drużyny ze Słońska, zostały zaproszone również zespoły z Czarnowa, Górzycy, Krzeszyc i Ośna Lubuskiego.

 

Piłkarska uczta

Koniec 2012 r. dla piłkarzy Szkoły Podstawowej w Słońsku okazał się bardzo emocjonalny. 12.12.2012 r. uczniowie klas V i VI mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności piłkarskich          w I Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Prezesa MUKS Bocian w Słońsku Dariusza Matkowskiego.

Z zaproszenia do uczestnictwa w turnieju skorzystały reprezentacje szkół z Górzycy, Czarnowa i Krzeszyc. Słońsk reprezentowały dwie drużyny. Jedną stanowili chłopcy z klas V,     a drugą z klas VI.   

W uroczystym otwarciu turnieju uczestniczyli Wójt Gminy Słońsk pan Janusz Krzyśków, dyrektor Zespołu Szkół pani Urszula Jarmuszka, członek Zarządu K.S „Warta Słońsk” pan Piotr Miglujewicz i trener pan Stanisław Gorzelak. Wszystkie mecze poprowadził w sposób bardzo profesjonalny uczeń III klasy gimnazjum – Krzysztof Woźniak.

        Głównym celem turnieju była możliwość skonfrontowania swoich umiejętności piłkarskich z drużynami zza tzw. miedzy oraz nawiązanie nowych kontaktów. Mecze trały 2 x 10 minut w systemie „każdy z każdym”. Pojedynki piłkarskie były obserwowane przez liczną grupę kibiców żywiołowo reagującą na wydarzenia boiskowe.

Własne boisko, pomimo że trochę małe, okazało się szczęśliwe dla gospodarzy turnieju, którego zwycięzcą został drużyna VI klas ze Słońska. Drugie miejsce zajęła drużyna z Górzycy, trzecie nasi młodzi chłopcy z klas V, czwarte zespół z Czarnowa i piąte zespół  z Krzeszyc.

        W bezpośrednim pojedynkach ich wyniki wyglądały następująco:

Słońsk I (VI klasa) – Słońsk II (V klasa) 7:3

Słońsk I – Krzeszyce         9:6

Słońsk I – Czarnów    2:4

Słońsk I – Górzyca     7:5

Słońsk II- Krzeszyce  4:0

Słońsk II – Czarnów   6:4

Słońsk II – Górzyca    3:3

Krzeszyce –Czarnów 3:4

Krzeszyce – Górzyca         2:4

Czarnów – Górzyca    2:7

W trakcie turnieju prowadzone były klasyfikacje na Najlepszego Piłkarza, Strzelca i Bramkarza. Najlepszym Piłkarzem został wybrany Grzesiu Jankowski ze Słońska,  Najlepszym Bramkarzem Gracjan Sadowski z Czarnowa, Najlepszym Strzelcem Daniel Dąbrowski z Górzycy – 14 bramek.

 

Składy osobowe naszych zespołów

Drużyna klas V

      1. Oskar Giżycki

      2.   Michał Markuszewski

      3.   Patryk sitarz

      4.   Kamil Hertel

      5.   Olek Kosiński

      6.   Dominik Łuczka

      7.   Łukasz Jakowczuk

      8.   Krystian Kubiak

Drużyna klas VI

      1.    Alan Rau

      2.   Bartosz Matkowski

      3.   Grzegorz Jankowski

      4.   Kewin Mazur

      5.   Daniel Cygan

      6.   Dawid Ilnicki

      7.   Olek Kubicki

      8.   Konrad Owcarz

 

Po ciepłym posiłku dla młodych piłkarzy, odbyła się część oficjalna kończąca zawody, w które puchary, piłki i nagrody indywidualne wręczali prezes MUKS Bocian w Słońsku Dariusz Matkowski, pani Urszula Jarmuszka i pan Piotr Miglujewicz.  

Prezes podziękował drużynom i opiekunom za skorzystanie z możliwości rozegrania turnieju i jednoczenie zaprosił do uczestnictwa w nim za rok.

Sukces naszych młodych piłkarzy już zaowocował zapotrzebowaniem gimnazjalistów na taki turniej dla nich. Informuję, że będziemy się starać zorganizować zawody w  II semestrze.

 

Organizatorzy I Pucharu MUKS dziękują panu Dariuszowi Matkowskiemu za przekazanie środków finansowych na jego realizację.

 

Leszek Gramsa

 

 

NOWY SPRZĘT SPORTOWY

 

Wymierną materialną korzyścią uzyskaną w trakcie obchodów 35 lecia Szkoły Podstawowej w Słońsku było przekazanie przez panów Dariusza Matkowskiego             i Franciszka Jamniuka kwoty pieniędzy przeznaczonych na potrzeby sprzętowe dla nauczycieli wychowania fizycznego.

Dzięki tym funduszom zostały zakupione 3 materace (na zdjęciu poniżej) oraz pełnowymiarowa 4 metrowa poprzeczka do skoku wzwyż.

Darczyńcom w imieniu uczniów i nauczycieli jeszcze raz dziękujemy za szlachetny gest

 

Dyrekcja Zespołu Szkół w Słońsku

ROBERT BARTEK PONOWNIE WŚRÓD NAS

 

Jedna z najstarszych imprez biegowych organizowanych w Województwie Lubuskim poza nami. Od 23 lat w miesiącu wrześniu dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły w Słońsku organizują Biegi Przełajowe im. Roberta Bartka.        W tym roku 22 września 302 młodych sportowców sprawdzało swoje umiejętności biegowe na trasach wyznaczonych na boisku Zespołu Szkół
i terenach sportowych do niego przyległych.

Rywalizacja skupiła na staracie przedstawicieli szkół i klubów biegacza z Górzycy, Budzigniewa, Szkolnego Ośrodka Wychowawczego w Sulęcinie, Szkoły Podstawowej w Krzeszycach, MKS Sulęta Sulęcin, K.S. „Postomia” z Sulęcina, Ośna Lubuskiego, Szkoły Podstawowej nr 17 i 15 z Gorzowa Wlkp, Przedszkola w Słońsku, Słubicach i Ośnie Lubuskim oraz Zespołu Szkół w Słońsku.

W części oficjalnej gośćmi honorowymi zawodów byli m.in. Poseł Sejmu RP pani Bożena Sławiak, Wójt Gminy Słońsk pan Janusz Krzyśków, Dyrektor Zespołu Szkół w Słońsku pani Urszula Jarmuszka i pan Longin Bartek - brat śp. Roberta Bartek.

Uczestnicy rywalizacji uczcili minutą ciszy pamięć śp. Roberta Bartek, a delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów na jego grobie. Dużo ciepłych słów dla uczestników współzawodnictwa skierowała pani Bożena Sławiak, która przekazała organizatorom ufundowaną jako nagrodę piłkę dla najstarszego uczestnika biegu

otwartego „oldbojów”.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała dyrektor Zespołu Szkół pani Urszula Jarmuszka. Organizatorzy zaplanowali łącznie 23 biegi przeprowadzone osobno dla dziewcząt i chłopców od dzieci sprawnych inaczej, zerówki, przedszkola do III klas gimnazjalnych. Pomimo obaw organizatorów wywołanych porannych deszczowymi chmurami same biegi przebiegały przy ładnej słonecznej pogodzie.

Poszczególne grupy biegaczy były przeprowadzone w sposób bardzo profesjonalny przez Karola - pilota na motorze. Wyniki poszczególnych wyścigów bardzo sprawnie obliczało biuro biegu złożone z nauczycielek.

Po niespełna 2,5 godzinach znaliśmy już zwycięzców poszczególnych biegów           i klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

 

kat. dzieci sprawnych inaczej:

 Aleksandra Poznańska - Szkolny Ośrodek Wychowawczy Sulęcin

 Dariusz Kaczorowski Słońsk

kat. „0” dziewcząt:

1. Julia Matkowska - Słubice

2. Emilia Wieczorek - Budzigniew

3. Milena Gierańska - Sulęcin

kat. „0” chłopcy

1. Mateusz Dorczak - Słońsk

2. Hubert Błaszczyk - Przedszkole Słońsk

3. Ryszard Grundkowski - Przedszkole Słońsk

kat. 1 kl. dziewczęta:

1. Alicja Paradowska - Gorzów 15

2. Kornelia Łuczak - Słońsk

3. Hanna Żurańska - Słońsk

kat. 1 kl. chłopcy

1. Gracjan Pilczak - Słońsk

2. Gracjan Kurzeja - Słońsk

3. Jan Fabich - Słońsk

kat. 2 kl. dziewcząt

1. Nikola Komorowska - KS „Postomia”

      Sulęcin

1. Magda Góra - KS „Postomia” Sulęcin

2. Oliwia Gawor - Słońsk

kat. 2 kl. chłopcy

1. Adrian Chomicz - Słońsk

2. Jakub Burkiewicz - Słońsk

3. Hubert Torczyński - Słońsk

kat. 3 kl. dziewczęta

1. Marlena Soczawa - Słońsk

2. Alicja Matkowska - Słońsk

3. Anna Pawelska - Słońsk

kat. 3 kl. chłopcy

1. Hubert Gieroński - KS „Postomia” Sulęcin

2. Szymon Rejczak - Słońsk

3. Oskar Topolski

kat. 4 kl. dziewczęta

1. Gabriela Góra - KS „Postomia” Sulęcin

2. Aleksandra Matkowska - Słońsk

3. Milena Żołyńska - Słońsk

 

kat. 4 kl. chłopcy:

1. Cyprian Zawadzki - KS „Postomia” Sulęcin

2. Bartosz Mordak - Słońsk

3. Mateusz Pater - Słońsk

kat. 5 kl. dziewczęta:

1. Vanessa Górna - KS „Postomia” Sulęcin

2. Gabriela Nowicka - KS „Postomia” Sulęcin

3. Klaudia Soczawa - Słońsk

kat. 5 kl. chłopcy

1. Kacper Milanowicz - KS „Postomia” Sulęcin

2. Michał Markuszewski - Słońsk

3. Dominik Łuczka - Słońsk

kat. 6 kl. dziewczęta

1. Hanna Grygorcewicz - KS „Postomia” Sulęcin

2. Żaneta Januszewska - Słońsk

3. Kamila Kurzeja - Słońsk

kat. 6 kl. chłopcy

1. Marcin Wyczechowski - Słońsk

2. Włodzimierz Burkiewicz - Słońsk

3. Kamila Kurzeja - Słońsk

Gimnazjum

kat. 1 kl. dziewczęta

1. Zuzanna Urbaniak - KS Postomia Sulęcin

2. Sandra Derbin - Górzyca

3. Wiktoria Połubińska - Górzyca

kat. 1 kl. chłopcy

1. Cyprian Tatarewicz - Słońsk

2. Dominik Burkiewicz - Słońsk

3. Seweryn Burkiewicz - Słońsk

kat. 2 kl. dziewczęta

1. Weronika Lis - Górzyca

2. Danuta Lis - Słońsk

3. Ewa Kowalczyk - Górzyca

kat. 2 kl. chłopcy

1. Krystian Tatarewicz - Słońsk

2. Mateusz Wróbel - KS „Postomia” Sulęcin

3. Mateusz Wójciak - Słońsk

kat. 3 kl. dziewczęta

1. Patrycja Ilnicka - Słońsk

2. Maja Warzocha - Słońsk

3. Martyna Jakubiec - Słońsk

kat. 3 kl. Chłopcy

1. Jan Hrysiukowicz - Słońsk

2. Krzysztof Woźniak - Słońsk

3. Krystian Hruszowiec - Słońsk

 

Zwycięzcom organizatorzy serdecznie gratulują, ale słowa należą się wszystkim uczestnikom biegowych zmagań, którzy je ukończyli, a tym samym swoją postawą przyczynili się do przypomnienia już po raz 23 pamięć Roberta Bartka. Organizatorzy przygotowali dla uczestników biegów, ich trenerów i opiekunów ciepły posiłek i napoje, a dla najlepszych biegaczy nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego, pucharów i dyplomów. Jak co roku organizatorzy wsparli organizacje imprezy o fundusze pozyskane od darczyńców, którym serdecznie dziękujemy m.in.. Urzędowi Gminy w Słońsku, słońskiemu oddziałowi GBS w Barlinku, państwu Beacie i Dariuszowi Matkowskim, pani Józefie Jaworskiej - firma ubezpieczeniowa, państwu Mirelii Andrzejowi Matkowskim, pani Ewelinie Dorczak, państwu Urszuli i Andrzejowi Nowogram, państwu Wioletcie i Romanowi Ilnickim, panu Kazimierzowi Jakubiec, państwu Elżbiecie i Mirosławowi Błauciak.

Zamknięcia zawodów dokonał Wójt Gminy Słońsk pan Janusz Krzyśków gratulując wszystkim uczestnikom sportowej postawy, a organizatorom sprawnie przeprowadzonych zawodów.

Leszek Gramsa

 

TURNIEJ ZESPOŁÓW SZKOLNYCH PO RAZ XIII

 

Zbliżające się „dni majowe” corocznie wśród uczniów w szkole wywołują pewien stan nerwowości. Jest on spowodowany rozgrywkami piłkarskimi w których każdy chce grać w najlepszych drużynach. W tym roku w Turnieju Piłkarskim im. Stanisława Jaworskiego organizatorzy zaproponowali udział reprezentacji klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Z oferty skorzystało blisko 30 drużyn chłopięcych i dziewczęcych, które po podzieleniu na grupy wiekowe toczyły pojedynki w systemie „każdy z każdym”.

 

Uroczystego otwarcia zawodów dokonała dyrektor Zespołu Szkół pani Urszula Jarmuszka życząca młodym sportowcom sukcesów w grze. Jak co roku uczczono pamięć Śp. Stanisława Jaworskiego minutą ciszy i wiązanką kwiatów. Zacięte boje o piłkę toczyły się dla klas I-IV, w sali gimnastycznej, a dla klas V-VI i I-III gimnazjum na 2 zmniejszonych boiskach. Mecze prowadzili kol. Zenon Chmielewski, Konrad Sozański i Mariusz Wojnarowski. Sędzią stolikowym był kol. Stanisław Gorzelak.  

Uczestnicy piłkarskiego turnieju mogli spożyć ciepły posiłek ufundowany ze środków Urzędu Gminy. Po blisko 3,5 godzinnej rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy.

W kat. klas I-III SP I miejsce zajęła reprezentacja klasa II A, II m-ce klasa II B i III m-ce klasa I A.

W kat. klas III-IV chłopców I miejsce zajęła reprezentacja klasy IV B,

II m-ce klasa IV A i III miejsce reprezentacja złożona z uczniów klas III A i III B.

W kat. klas III-IV dziewcząt I miejsce zajęła reprezentacja złożona z uczniów klas IV A i IVB, II m-ce klasa III B i III m-ce klasa III A.

W kat klas V-VI dziewcząt I miejsce bezkonkurencyjnie zajęła drużyna „Czykity” z V B.

W kat. klas V-VI chłopców I miejsce zajął zespół Czarne Orły z VI C, II m-ce zespół „Majowie i spółka” z klasy VI B i III m-ce zespół „Brazyliana” z klasyr V B.

W kat. gimnazjum dziewcząt I miejsce zajął zespół „FC Placki” z klasy III B, II m-ce zespół z klasy II A i III m-ce gościnnie występujący w grupie gimnazjalistek zespół „Czikity” z klasy V B.

W kat. klas I-III gimnazjum chłopców I miejsce zajął zespół „Warta Słońsk” z klasy I B, II m-ce zespół „Moja ulubiona drużyna” z klasy II C i III m-ce zespół „Actimela” z klasy III B.

Wszystkie zespoły otrzymały sprzęt sportowy z postaci piłek z rąk Z-cy Wójta pani Beaty Sroka i dyrektora Zespołu Szkół pani Urszuli Jarmuszka. Turniej został sfinansowany ze środków Urzędu Gminy Słońsk za co w imieniu dzieci serdecznie dziękuję.

       Leszek Gramsa

 

MISTRZOSTWA LEKKOATLETYCE W ZESPOLE SZKÓŁ W RAMACH MIĘDZYNARODOWEGO DNIA DZIECKA.

 

Krótka przerwa w upałach wywołana burzami i opadami deszczu niestety przypadła w tym roku na 1 czerwca zmuszając organizatorów Lekkoatletycznych Mistrzostw do zmiany miejsca ich rozgrywania. W tym dniu uczniowie szkoły rywalizowali w sali gimnastycznej i na korytarzach. Ze względu na bezpieczeństwo wyłączone zostały rozgrywki zespołowe i dyscypliny biegowe.

Uczniowie poszczególnych grup rywalizowali w konkurencjach typowo lekkoatletycznych tj. rzucie piłką lekarską, pchnięciu kulą, skoku w dal i skoku wzwyż. Każdy mógł spróbować swoich sil i pokazać jak jest mocny w danej dyscyplinie. Najbardziej widowiskowym okazało się skok wzwyż, który przykuł uwagę większości  przybyłych w tym dniu do szkoły.

W poszczególnych dyscyplinach i grupach wiekowych wyników rywalizacji przedstawiły się następująco:

KL. I –II  Szkoły Podstawowej

Piłka lekarska

Adrian Chomicz, Agnieszka Nawrot

Skok w dal

Jakub Jarecki, Agnieszka Nawrot

Skok wzwyż

Dawid Pińczynski, Ola Matkowska

KL. III – IV Szkoły Podstawowej

Piłka lekarska

Grzegorz Matkowski, Marta Chochulska

Skok wzwyż

Olek Kubicki, Marta Chochulska

Skok w dal

Grzegorz Matkowski, Marta Chochulska

Kl. V – VI Szkoły Podstawowej

Skok w dal

Kornel Torczyński, Eliza Januszewska

Skok wzwyż

Damian  Hertel, Eliza Januszewska

Piłka lekarska

Konrad Forgacz, Katarzyna Cieciura

Pchnięcie kulą

Konrad Forgacz, Katarzyna Cieciura

Kl. I – III gimnazjum

Skok w dal

Arek Pater, Jagoda Szczęch

Piłka lekarska

Maciej Piecuch, Jagoda Szczęch

Pchnięcie kulą

Adrian Grabiński, Jagoda Szczęch

Skok wzwyż

Mateusz Sieracki, Dawid Szpigiel,

Jagoda Szczęch, Maja Warzocha

Wszyscy zwycięzcy otrzymali z rąk dyrektora Zespołu Szkół pani Urszuli Jarmuszka nagrody w postaci sprzętu sportowego pozyskanego ze środków GKRPAiN przy Urzędzie Gminy w Słońsku, za co w imieniu organizatorów i dzieci serdecznie dziękujemy.

Dyrekcja i nauczyciele
Zespołu Szkół w Słońsku

MŁODZIEŻ NA MAJOWYM BOISKU

 

Już po raz 12 uczniowie Zespołu Szkół  w Słońsku sprawdzili swoje umiejętności podczas kolejnego Turnieju Piłki Nożnej dzieci i młodzieży rozegranego w ramach programu unijnego pn. „Dni Słońska 2011”

2 maja 2011 r. 24 zespoły młodych sportowców od godziny 1000 rywalizowały o miano Mistrzów w kategoriach klas I-II SP, klas III-IV SP, klas V-VI SP mi I-III gimnazjum z podziałem na zespoły dziewcząt i chłopców.

Otwarcia zawodów dokonała dyrektor Zespołu Szkół pani Urszula Jarmuszka, która życzyła młodym sportowcom zdrowej rywalizacji i osiągnięcia jak najwyższych lokat. W części oficjalnej nie zabrakło Wójta Gminy Słońsk pana Janusza Krzyśków.

Organizatorzy przypominając uczniom ideę rozgrywania Turnieju im. Stanisława Jaworskiego wspólnie z nimi oraz kibicami uczcili Jego pamięć minutą ciszy.

Ze względu na bardzo chłodną aurę mecze najmłodszych zostały rozegrane w sali gimnastycznej co nie pomniejszyło emocji i zaangażowania szczególnie rodziców umiejętnie tonowanych przez sędziego pana Mariusza Wojnarowskiego.

Na płycie boiska szkolnego mecze prowadzili pan Zenon Chmielewski i Konrad Sozański. Przy stoliku sędziowskim dokumentację prowadził Kamil Kot.      

Po meczach, które stały na wysokim poziomie klasyfikacja przedstawia się następująco:

Kategoria klas I-II szkoły podstawowe

I m-ce Wymiatacze II b

II m-ce Szybkie Psy I b

III m-ce Szybkie Orły I a

IV m-ce Groźne Gwiazdy II a

Skład osobowy zwycięskiego zespołu to: Ola Matkowska, Oliwia Pakłos, Agnieszka Nawrot, Dominika Drążkowska, Kacper Żurański, Jakub Radecki, Jakub Pryputniewicz, Patryk Jasik, Łukasz Szczęch i Magda Burkiewicz.

Kategoria klas III –IV szkoły podstawowej dziewczęta

I m-ce Bed Girls IVb

II m-ce Baba Jagi

Skład zwycięzców przedstawia się następująco: Kamila Kurzeja, Weronika Błaszczyk, Bianka Jaworska, Paulina Wieczorek, Marlena Kaczmarczyk, Magdalena Kujałowicz, Aleksandra Woźniak, Agata Śliwińska, Monika Rykała i Magdalena Soczawa.

Kategoria klas III –IV szkoły podstawowej chłopców

I m-ce FC Słońsk IV b

II m-ce Anakondy III b

III m-ce Diabełki IV a

IV m-ce Kobry IIIa

Skład osobowy zwycięskiego zespołu to: Grzegorz Jankowski, Bartek Matkowski, Grzegorz Matkowski, Alan Rau, Dawid Mordak, Bartek Sobczak.

Kategoria klas V-VI szkoły podstawowej dziewczęta

I m-ce Kociaczki Via

II m-ce Teletubisie Va

III m-ce Muminki V b

 

Skład osobowy zwycięskiego zespołu to: Nikola Kraska, Lawinia Juszkiewicz, Dominika Śliwińska, Danuta Lis, Kasia Tomczyszyn, Jowita Krawiec i Agata Tomasik.

Kategoria klas V-VI chłopców

I m-ce FC Prezesi VI b

II m-ce PGR – polski gang rolniczy

III m-ce Lech Poznań

Skład osobowy zwycięskiego zespołu to: Szymon Błauciak, Patryk Wróblewski, Paweł Ustrzycki, Michał Ustrzycki, Michał Karol, Mateusz Malarek, Mateusz Rau, Michał Trocka i Hubert Rurarz.

Kategoria klas I-III gimnazjum dziewcząt.

I m-ce Szanel

II m-ce Cytrynki

III m-ce Atomówki

Skład osobowy zwycięskiego zespołu

to: Roksana Kaprzyk, Karolina Majerczyk, Monika Kawalec, Aleksandra Korolewicz, Julia Łobejko, Jagoda Szczęch, Ewelina Kula, Klaudia Krzyważnia, Dominika Lipień i Martyna Ilnicka.

Kategoria klas I-III gimnazjum chłopców.

I m-ce III c

II m-ce Niezłe Ziółka

III m-ce Agrafka Chartów

Skład osobowy zwycięskiego zespołu to: Karol Patryk, Dawid Woźniak, Marcin Gąsiorek, Marcin Sabatowski, Marcin Radomiński, Jarek Burkiewicz, Łukasz Fabicki, Maciej Piecuch i Sebastian Sobczak.

Wszyscy uczestnicy sportowej rywalizacji mogli skorzystać z ciepłego posiłku, co przy zimnej pogodzie było strzałem w dziesiątkę. Zwycięskie zespoły otrzymały wspaniałe puchary, dyplomy i sprzęt sportowy. Nagrody, gratulując zespołom zwycięstw wręczyła dyrektor pani Urszula Jarmuszka zapraszając już teraz na XIII turniej piłkarski w 2012 roku. Piękne statuetki i dyplomy jako formę podziękowania przekazano również panom sędziom za sprawne przeprowadzenie rozgrywek.

Leszek Gramsa

 

Szata Graficzna Buchajczyk Grażyna